My Cart

Close

TASARRUF ÖNERİLERİ

Posted on October 12 2020

TASARRUF ÖNERİLERİ

Tüm gençlik sporları bazı finansal yatırımlar gerektirir ve hokey oyununda yer alma maliyetleri planlama ve sağduyu ile önemli ölçüde azaltılabilir. Ek olarak, buzakademi.com olarak, herkesin oynayabileceği ve keyfini çıkarabileceği şekilde hokey oynanabilmesi için bir dizi seçenek sunmak için çalışmalar yapıyor. Her şeyden önce, sadece zengin ailelerin çocuklarının hokeyde üstünlük gösterebileceği efsanesine inanmayın. Bu oyunun en büyük oyuncularının birçoğu mütevazı mali geçmişlere sahiptir.

Unutmayın, kullanılmış ya da ikinci el ekipman, özellikle genç yaşlarda, maliyetleri azaltmak için harika bir yol olabilir. Küçük çocuklar, ekipmanı çok fazla aşındırmazlar; ekipman genellikle bir veya iki oyuncunun kullanacağı kadar dayanıklıdır. Sadece kullanılan tüm öğelerin hala güvenli ve düzgün şekilde takıldığından emin olmak için dikkatli bir şekilde kontrol ettiğinizden emin olun. Çocuklarınıza büyük boy ekipmanlar giydirilmesine ise karşı çıkın.  Bu durum onların performanslarını bozuyor ve performans göstermelerini ve eğlenmelerini zorlaştırıyor.

Oyuncuyu oyuncu yapan sopalar ya da patenler değildir, özellikle genç yaşlarda. Çocuklarınıza güvenli, rahat ve yeterli olan ekipmanları giydirin, ama onları fazla cömertçe donatmanın cazibesine de karşı koyun. Büyük harcamaların nerede gerekebileceğini antrenörlerinize sorun.

Karşılaştırma dükkanı. Yeni ya da kullanılmış hokey ekipmanı sunan sayısız online satış noktası var. En iyi fırsatları arayın.

Hokey ekipmanının harika bir doğum günü ya da tatil hediyesi olabileceğini unutmayın. Seçimleri göz önünde bulundurulduğunda, bu oyunu oynama konusunda gerçekten tutkulu olan bu çocukların çoğu, diğer türden hediyeler yerine hokey oynamaya devam edebilmelerini sağlayacak hediyeleri tercih edecektir.

Proaktif olun. Kayıt ücretleriniz karşılığına nelerin dahil olduğunu öğrenmek için kulübünüze danışın. Paranın buzdaki zaman, yönetim, yetkililer ve seyahatler arasında nasıl tahsis edildiğini sorun. Ayrıca, ön ebeveyn toplantıları sırasında bu konuların ele alındığından emin olun, böylece sezon için finansal taahhüdünüzü açıkça anlayabilirsiniz.

Standlarda ve yolculuklarda plansız alışverişlerle para harcamaktan kaçının. Öğle yemeği paketi hazırlayın. Ücretsiz kahvaltı veren otellerde kalın. Seyahatleri azaltın. Sıklıkla uzak turnuvalara gitmek, beceri geliştirme için gerekli bir bileşen değildir. Gelişim yerel pistinizde gerçekleşir. Geziler eğlenceli olabilir, ama hokeye verdiğiniz paranızın karşılığını en fazla aldığınız yer değildir.

 

Saygılarımla,

 

Deniz Ince